ÇÖZÜMLERİMİZ

B2B

Projeler

Mentorluk

B2c

Sanat

B2B

ileri dönüşüm
ATIK/ARTIK TEKSTİLİ, UZUN SÜRE DAYANACAK ŞEKİLDE ÜRETİLMİŞ YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜNLERE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ.

aşağı dönüşüm
ELVERİŞLİ TEKSTİL HAMMADDELER İLERİ DÖNÜŞTÜRÜLEMEDİĞİNDE; BUNLARI DAHA DÜŞÜK KALİTEDE ÜRÜNLERE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ.

Projeler

ARTIK TEKSTİL PLATFORMU

döngüsel moda kolektifi

Mentorluk

hackquarters

Döngüsel moda kolektifi

Döngüsel Moda Kolektifi İlk Mezunlarını Verdi!

Tekstil ve moda girişimcilerini, üreticilerini, tasarımcılarını dahası döngüsel ekonomi ekseninde modayı merak eden herkesi buluşturduğumuz üç aylık eğitimlerimizin sonuna geldik ve ilk mezunlarımızı verdik.

Mana olarak, tüm süreci koordine ettiğimiz kolektifte, sektördeki temiz markalardan akademisyenlerden, sosyal girişimcilerden profesyonellik alanları üzerine teorik eğitimler ve deneyim aktarımları aldık. Katılımcılara ürünün topraktan tekstil aşamasına gelene dek süren yaşam döngüsünü aktarırken Kapadokya’da pratik olarak çalışmalar gerçekleştirdik. Tekstil hammadesi olan pamuk ve ketenin ekim dikim süreci, yün eğirme, kök boyama gibi Anadolu’nun geleneksel temiz tekniklerini tecrübe ederken aynı zamanda katılımcıların orada bulunan kadın kooperatifleri ve küçük işletmelerle de iletişime geçmelerine imkan tanıdık. Bu noktada katılımcılara işlerini nasıl döngüsel modaya entegre edebileceklerini, ve alternatif iş kurgularını gösterdik.

Çevreye ve insana duyarlı temiz ve adil teknikleri çalışmalarında kullanabilmeleri ve ilaveten eğitim süreci boyunca tanıdıkları sanatçılar zanaatkarlar ve kooperatiflerle işbirlikleri oluşturabilecekleri bir zemin hazırlamayı hedefledik. Bu sayede halihazırda döngüsel modanın bir parçası olanlarla olmak isteyenleri buluşturarak sistem dönüşümünü tetiklemeyi amaç ediniyoruz.

Daha fazla bilgi edinmek ve yeni duyurularımız için bizi takipte kal!

bizi takip et

Mentorluk

Girişim hızlandırma programlarına destek veren İngiltere ve İstanbul’da ofisleri bulunan Hackquarters; 2018 yılından bu yana 80’nin üzerinden çeşitli programlar gerçekleştirdi. Programlar için 30.000’dan fazla girişim başvurusu alırken 1000’in üzerinde program mezununa sahip. Son güncellemelerle mezun girişimleri toplamda 400M Dolar üzerinde değere sahip . Bu ağın mezunlarından olmakla birlikte Mana olarak girişimlere mentorluk ve işbirliklerinde destek sağlıyoruz.

bizimle iletişime geç