Gökkuşağı Kit Kampanyası

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Gökkuşağı Kit Kampanyası, Mana tarafından kadınları desteklemek amacıyla oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir.
Şeffaflığa ve güvenine verdiğimiz önem doğrultusunda hazırladığımız proje raporunu aşağıda bulabilirsin.

Kit Kampanyasının Amaçları

Pandemi sürecinde insanların evlere kapanmasıyla, ailelerin ve çiftlerin ilişkilerinde yaşadıkları sorunlar daha da arttı. ‘Aile içi şiddet’ ve ‘kadına şiddet’ şikayetlerinde de görülen artış, özellikle kadınların ev içinde yaşadıkları sorunların boyutunu anlamak için önemli bir kaynak. 

Mana olarak bu konuda farkındalık oluşturmayı ve elde edilen karın tamamını  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformuna bağışlamayı amaçladık. Bu platform pandemi sürecinde evinden çıkamayan ve şiddete maruz kalan kadınlara birçok alanda yardım ediyor

Ayrıca bu kitin, pandemi süreciyle evde çalışmaya başlayan anne babaların ve okula gidemeyen çocukların birlikte vakit geçirmesi için basit ve eğlenceli bir el işi çalışması haline gelebileceğini düşündük.

Evde yapacak aktivite arayan ve ev dekorasyonuna renkli bir dokunuş yapmak isteyen bireyler için de bir kendin yap projesi olabileceğini de düşündük.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun bağışımız sonucu verdiği teşekkür belgesini yan tarafta görebilirsin.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”16850″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”16848″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Bağış dekontumuzu yan tarafta görebilirsin.

*Net bağış tutarı 1.168,42₺,’dir.

**Mana ailesinin de katkılarıyla bağış tutarı 1.500, 00₺ olmuştur.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1608757723798{margin-bottom: 10px !important;}”]

Şeffaflık

Şeffaflık ilkesine verdiğimiz önem doğrultusunda diğer detayları da seninle paylaşmak istedik.

Grafikte, 24 Mayıs 2020 tarihinde ilk duyurusu yapılan Gökkuşağı Kit Projesi’nin ortalama maliyet (hammadde, vergi, teslimat) ile ortalama toplam kar ve toplam bağış tutarını özet olarak görebilirsin:

 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”16854″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

*Ortalama 1 Kit fiyatı 97 olmak üzere 51 adet kit satıldı. 

*Toplam 1.168,42₺ bağış elde edildi ve tamamı Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na bağışlandı.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Farkındalık

Mana ailesi olarak, bağış tutarının miktarından daha çok bu projeyi hayata geçirmeye, farkındalık oluşturmaya ve ilham olmaya önem verdik. 

Kit projemizi sosyal medyada ve websitemizde göstererek daha fazla insana ulaşmayı ve ilham olmayı amaçladık. Böylece;

  • Websitemizde 8319 kişi kampanyamızı inceledi.
  • Youtube’da paylaştığımız Gökkuşağı Kiti Yapım Tarifi videomuz 200 kez izlendi.
  • Instagram’da kitin yapımını anlattığımız canlı yayınımızı 1987 kişi izledi.
  • 24 Mayıs’tan beri Instagram’da yaptığımız 20’den fazla post paylaşım ile toplam 30.000’den fazla erişime ulaştık ve 200’den fazla kez projemiz başkalarıyla paylaşıldı.

Mana olarak, gücümüz yettiğince sosyal fayda sağlayacak projelere dahil olmaya ve farkındalık yayabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Paylaşmanın değerine inanarak yürüttüğümüz bu projemize olan ilgin ve desteğin için çok teşekkür ederiz. Biliyoruz ki, paylaştıkça ve bir oldukça çok daha güçlüyüz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.