Hikayemiz

urun-paketleme

Mana; evler ve kadınlar için, adil ticaret ilkelerinden ödün vermeden, üretimin yapıldığı toprakların “köklerinden gelen süper güç” ünde anlam bularak, yine aynı toprakların başta kadınları olmak üzere, tüm insanlarının maddi ve manevi olarak kalkınmasına ve bu yolda ilerlemesine destek olan bir kurguyla ortaya çıktı. Doğaya saygılı bir şekilde sürdürülebilir ürünler üretmeyi ve satışını yapmayı amaçlayan bir sosyal girişimcilik markası olan Mana, 2018 senesinde kuruldu.

Mana ile; üretimini yaptığı bölgelerin zenginliklerinden faydalanarak günümüz modasından ve estetik algısından ödün vermeden özgün ürünler tasarlayıp üretirken, bu ürünlerin yarattığı katma değer ile yine bu bölgelerdeki sosyal sorunları iyileştirmeyi de kendimize misyon edinmekteyiz.

Mana ürünlerinin üretiminde kullanılan materyallerin tamamının doğaya saygılı olması için verdiğimiz önemin yanı sıra, satılan her ürünün uzun yıllar yaşaması ve hayatın her alanında ve zamanında zevkle kullanılması için özenle çalışıyoruz.

Bizler de dahil her tüketicinin satın alacağı ve hayatında yer vereceği ürünlerin, kimler tarafından, hangi şartlar altında üretildiğine ve hak ettiği değeri görmesine verdiğimiz önem sebebiyle; bahsettiğimiz bu aşamaların tamamında tüm taraflara karşı şeffaf olmayı misyon edindik. Bir tüketici olarak bu soruların cevabını merak ettiğimiz ve araştırdığımız sürece, hep birlikte birçok insanın daha iyi şartlarda çalışmasını sağlayacağımızı, aldığımız ürün ya da hizmetin sağlığımıza ve doğaya zarar verip vermediğini bilerek, uzun ömürlü ürünler kullanabileceğimize inanıyoruz.

Çünkü biliyoruz ki; üreticiyi değiştirebilecek olan tüketicidir ve tüketici bilinçlendikçe üretici de daha dikkatli ve bilinçli olacaktır.

Bizleri daha yakından tanımak ve bu serüvenimize şahit olmak istersen @this.is.mana adlı instagram hesabımızı takip edebilirsin, web sitemize e-posta adresini bırakarak gerçekleştirdiğimiz projelerden seni haberdar etmemizi isteyebilirsin.

Birlikte daha nice güzel ve aydınlık günlere!

Ekibimiz

Damla

Damla

Metin

Metin

Kubilay

Kubilay

Ezgi

Ezgi

Beyza

Beyza

Özlem

Özlem

Efe

Efe

Gözde

Gözde

Semra

Semra

Seher

Seher

Tuğba

Tuğba

Gülay

Gülay

Hülya

Hülya